O osude tunela Višňové rozhodne vláda

Minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek po stretnutí s premiérom Petrom Pellegrinim  27. februára informoval, že na nasledujúce rokovanie vlády predloží návrh, ako postupovať ďalej na problematickej stavbe diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové. Jednou z možností je vypovedanie zmluvy so súčasným zhotoviteľom a výber nového zhotoviteľa na dokončenie stavby. Pripravuje sa také riešenie vzniknutej situácie na tejto stavbe, ktoré bude minimalizovať finančné straty spoločnosti, minimalizovať predĺženie lehoty výstavby a zabezpečí úhradu za vykonané práce zhotoviteľom.


Arpád Érsek a jeho ukrajinský kolega rokovali o rozvoji dopravy medzi krajinami

Slovenský minister dopravy Arpád Érsek a ukrajinský minister infraštruktúry Volodymyr Omelyan rokovali o obnovení osobnej železničnej dopravy na trase Mukačevo – Košice a o zvýšených cenách za nákladné vozne z Ukrajiny. Zámerom je k súčasným dvom osobným vlakom ponúknuť a zriadiť dva páry nových rýchlych vlakových spojení cez Čiernu nad Tisou a Čop s prípojmi z Prahy a Bratislavy a v opačnom smere z Ľvova a Kyjeva. Obidve strany sa snažia doladiť všetky podmienky zavedenia týchto vlakov tak, aby mohli začať svoju prevádzku od letnej zmeny cestovného poriadku. Témou stretnutia zástupcov rezortov dopravy Slovenska a Ukrajiny bolo aj obnovenie obchodnej leteckej dopravy z letiska Užhorod.
Čítať viac

Na trati Bratislava – Komárno pribudli desiatky miest na sedenie

Od pondelka 18. februára sa začala zvyšovať kapacita vlakov RegioJet na trati Bratislava – Komárno. V najfrekventovanejšej rannej špičke pribudli  desiatky miest na sedenie, ktoré cestujúcim zabezpečujú komfortnejšie každodenné dochádzanie do hlavného mesta. Je to výsledok rokovaní ministerstva dopravy so súkromným dopravcom RegioJet. Ide tak o prvú fázu zvyšovania kapacity na tejto trati, pričom sa obe strany dohodli na ďalších krokoch, ktorých cieľom je zavedenie poschodových vlakov.  Poschodové vlaky budú nasadzované hneď, ako sa uzatvoria zmluvy o ich odkúpení od nemeckých železníc a vozne získajú technickú licenciu na prevádzku na Slovensku.

Čítať viac

Slovensko na veľtrhu Holiday World 2019

Ministerstvo dopravy a výstavby SR pripravilo lákavú prezentáciu Slovenska na veľtrhu Holiday World 2019, ktorý sa konal 21. – 24. februára v Prahe. Návštevníkov zaujal slovenský stánok hokejovou tematikou, obrovský záujem bol o fotenie so živou sochou hokejistu v slovenskom drese. Súčasťou stánku boli aj degustácie slovenských vín z Národného salónu vín. Na veľtrhu sa za ministerstvo zúčastnili štátny tajomník Peter Ďurček a riaditeľ kancelárie štátneho tajomníka Norbert Tinka.  Veľtrh Holiday World 2019, Praha patrí medzi najvýznamnejšie udalosti v odvetví cestovného ruchu v strednej Európe.

Čítať viac

Úspešná prezentácia na najvýznamnejšom maďarskom veľtrhu

Slovenský stánok sa stal súčasťou aj  42. ročníka veľtrhu cestovného ruchu UTAZÁS 2019 v priestoroch výstaviska HUNGEXPO, Budapešť. Veľtrh  obhájil pozíciu významného európskeho veľtrhu cestovného ruchu a vôbec najdôležitejšieho podujatia svojho druhu v Maďarsku. Cieľom účasti na veľtrhu bolo prispieť k rastu aktívneho zahraničného cestovného ruchu Slovenska z Maďarska, ktoré patrí dlhodobo k našim najvýznamnejším zdrojovým trhom. Na veľtrhu bola prezentovaná široká škála možností trávenia voľného času na Slovensku s dôrazom na mestský a kultúrny cestovný ruch vrátane ponuky pamiatok UNESCO, na spoločnú históriu, ale aj na aktívnu dovolenku – najmä turistiku, cykloturistiku, zimné a letné športy a MS v hokeji 2019.


Zástupca ministerstva je novým podpredsedom Kódov OECD

Počas Výročného zasadnutia Kódov OECD pre skúšanie lesných a poľnohospodárskych traktorov bol Dušan Štofik, zástupca Štátneho dopravného úradu Sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií MDV SR, zvolený do Byra tejto skupiny so širokou podporou členských krajín OECD. Znamená to, že v rámci trojročného mandátu bude v roku 2021 v mene Slovenskej republiky D. Štofik podpredsedať zasadnutiam Kódov, v roku 2022 ich bude z pozície predsedu viesť a v roku 2023 bude pôsobiť na pozícii odchádzajúceho podpredsedu. Aktívny prístup národných delegátov Slovenska v OECD znamená pre našu krajinu veľkú prestíž.Naša mailová adresa:
info@mindop.sk