TLAČOVÉ SPRÁVY

Zrušiť filter
 • Kampaň Do práce na bicykli pozná víťazov
  18.06.2019 [Aktuality]
  Víťazi 6. ročníka kampane Do práce na bicykli sú známi. Ministerstvo dopravy a výstavby SR dnes slávnostne vyhodnotilo súťaž, ktorej cieľom je vyzývať samosprávy aj zamestnávateľov, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy vo svojich mestách.
 • Betónka je minulosťou. Cesta z Príboviec do Turčianskych Teplíc je vďaka eurofondom zmodernizovaná
  17.06.2019 [Aktuality]
  Minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek dnes slávnostne prestrihol pásku na zmodernizovanej ceste I/65 medzi Príbovcami a Turčianskymi Teplicami.
 • V Prešove bol prerazený tunel o 3 mesiace skôr
  13.06.2019 [Aktuality]
  O tri mesiace skôr oproti harmonogramu bol dnes prerazený tunel Prešov, ktorý je súčasťou diaľnice D1. Stavba ide podľa plánu a celý úsek diaľnice sa dokončí v zmluvnom termíne o dva roky. To sú základné informácie, ktoré dnes získal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek v Prešove.
 • Za štyri roky opravíme stovky kilometrov ciest prvej triedy
  13.06.2019 [Aktuality]
  V týchto dňoch začína najväčší tender na veľkoplošné opravy ciest I. triedy. Stav týchto cestných komunikácií patrí medzi priority ministra dopravy Arpáda Érseka. V minulých rokoch pravidelne žiadal o väčší balík peňazí na cesty prvej triedy a pravidelne presúval na tieto cesty peniaze v rámci existujúcich rezerv.
 • Dni kariérového poradenstva v Bratislave
  12.06.2019 [Aktuality]
  Ministerstvo dopravy a výstavby SR v spolupráci so železničnými spoločnosťami, regionálnymi partnermi, univerzitami a strednými odbornými školami pozýva žiakov základných škôl a ich rodičov na podujatie Kam po skončení základnej školy – ŠTUDUJ DOPRAVU.
 • V regiónoch Slovenska budú jazdiť nové vlaky
  10.06.2019 [Aktuality]
  V nasledujúcich dvoch rokoch pribudne na slovenské regionálne trate až 21 nových dieselmotorových vlakových súprav. Moderné a bezpečné vlaky budú jazdiť v Banskobystrickom, Trenčianskom a Žilinskom samosprávnom kraji.
 • Na železniciach začína platiť letný cestovný poriadok
  06.06.2019 [Aktuality]
  V nedeľu, 9. júna vstupuje do platnosti v poradí druhá, takzvaná letná zmena grafikonu verejnej dopravy 2018/2019.
 • Podomácky vyrobené a staršie traktory budú mať nové označenie
  06.06.2019 [Aktuality]
  Ministerstvo dopravy a výstavby pripravilo nové pravidlá pre poľnohospodárske vozidlá, platiť by mali od novembra.
 • V Štúrove dokončili výstavbu novej okružnej križovatky
  03.06.2019 [Aktuality]
  Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek dnes v Štúrove slávnostne otvoril novú okružnú križovatku, ktorá nahradila starú nevyhovujúcu križovatku na ceste I/76 v meste. Kruhový objazd zvýši plynulosť dopravy a bezpečnosť cestnej premávky.
 • Ministri dopravy kontrolovali výstavbu mosta v Komárne
  28.05.2019 [Aktuality]
  Minister dopravy a výstavy Arpád Érsek spolu s ministrom inovácií a technológií Maďarskej republiky Lászlóom Palkovicsom dnes kontrolovali výstavbu nového mosta cez Dunaj.
 • Správy o končiacej platnosti technickej a emisnej kontroly bude posielať ministerstvo skôr
  22.05.2019 [Aktuality]
  Ministerstvo dopravy eviduje v niektorých oblastiach zvýšené čakacie lehoty na absolvovanie technickej a emisnej kontroly. Tento stav je dôsledkom zvýšeného odborného dozoru spojeného s využitím monitorovacích záznamových zariadení druhej generácie, ktoré sa zaviedli na základe zákona.
 • Ministri dopravy krajín V4 rokovali o spoločných dopravných projektoch
  21.05.2019 [Aktuality]
  Ministri dopravy členských krajín V4 sa stretli v Bratislave, aby rokovali o dopravných stavbách v novom programovom období EÚ, ale aj o skúsenostiach s cezhraničným vymáhaním pokút za používanie diaľnic.