Ministerstvo dopravy pomáha mestám inšpirovať sa z dobrých projektov

piatok 25. januára 2019

Pozitívne príklady, ktoré pomohli mestám zlepšiť dopravu, parkovanie alebo rozvoj územia, to sú hlavné témy seminára CityChangers, ktorý dnes ministerstvo dopravy zorganizovalo pre slovenské mestá a obce.  Jeho cieľom je pomôcť samosprávam inšpirovať sa z týchto príkladov a naštartovať vzájomnú spoluprácu pri ich realizácií.

„Nemá zmysel vymýšľať niečo, čo už bolo vymyslené aj na Slovensku musíme využívať osvedčené riešenia, ktoré fungujú,“ hovorí minister dopravy Arpád Érsek. Nosnou témou  seminára sú príklady realizácie konkrétnych opatrení v prospech zlepšenia kvality života v českých mestách od tajomníka Asociácie miest pre cyklistiku, českého národného cyklokoordinátora Jardu Martínka.

Okrem hlavného mesta Bratislava, ktorá na seminár poskytla aj priestory, sa na ňom zúčastňujú napríklad aj zástupcovia samosprávy z Galanty, Trenčína, Lučenca, či Nitry. Zámerom ministerstva je pokračovať v podobných aktivitách a čo najviac podporiť výmenu pozitívnych skúseností predovšetkým v rámci mestskej mobility.